18.05.2017
Bakü 2017 İslami Dayanışma Oyunları’nda, 18 Mayıs günü milli sporcularımız bugün atletizm, basketbol, boks, güreş, masa tenisi, taekwondo, tenis ve voleybol müsabakalarında önemli başarılar elde ederek günü 6 altın, 6 gümüş, 4 bronz olmak üzere 16 madalya ile tamamladı. Sporcularımızın aldığı sonuçları aşağıdaki şekilde oluştu:
Atletizm
Erkekler 200m Finali
1. Ramil Guliyev: Altın madalya (20.08)
1. İzzet Safer (21.12)
Erkekler 3000m Engelli Koşu Finali
3. Aras Kaya: Bronz madalya (8:32.68)
Erkekler Çekiç Atma Finali
1. Eşref Apak: Altın madalya (74.32)
2. Özkan Baltacı: Gümüş madalya (74.13)
Erkekler 100m T11 Finali
4. Mehmet Tunç (11.96)
Kadınlar 200m Finali
6. Mizgin Ay (24.14)
Kadınlar 400m Elemeleri
11. Büşra Yıldırım (56.64)
Elif Gören: Diskalifiye
Kadınlar 5000m Finali
2. Yasemin Can: Gümüş madalya (14:53.50)
7. Büşra Nur Koku (16:28.70)
Kadınlar Yüksek Atlama Finali
4. Sibel Çınar (1.74)
5. Pınar Aday (1.70)
Kadınlar Uzun Atlama
5. Karin Melis Mey (6.00)
Kadınlar Cirit Atma
1. Eda Tuğsuz: Altın madalya (67.21)
3. Berivan Sakır: Bronz madalya (48.74)
Basketbol Kadınlar
Türkiye – Endonezya: 10-6
Türkiye – Suriye: 11-9
Basketbol Erkekler
Türkiye – Pakistan: 19-13
Türkiye - Azerbaycan: 10-17
Boks
Erkekler 91 kg Finali
Burak Aksın: Azeri rakibi Teymur Mammadov’a 3-2 yenilerek gümüş madalya kazandı.
Masa Tenisi
Erkekler çeyrek finali
Batuhan Çelik: İranlı ALAMIAN DAROUNKOALEI’e 4-0 yenilerek elendi.
Ahmet Li: Suudi Arabistanlı Ali ALKHADRAWI’yi 4-1 yenerek yarı finale çıktı.
Kadınlar yarı finali
Melek Hu: Azeri Miao Wang’ı 4-1 yenerek finale yükseldi.
Kadınlar Çeyrek Finali
Özge Yılmaz: İranlı Neda SHAHSAVARI’ye 4-0 yenilerek elendi.
Taekwondo
Kadınlar -62kg Yarı Finali
İrem Yaman: Özbekistanlı rakibi Umida Abdullaeva’yı mağlup ederek altın madalya kazandı.
Kadınlar -73kg Yarı Final
Sude Bulut: İranlı rakibi Melika Vakili Mirhosseini’yi 11-4 yenerek altın madalya kazandı.
Erkekler -87kg Yarı Finali
Serdar Yüksel: Azerbaycanlı rakibi Ramin Azizov’a 13-5 yenilerek bronz madalya kazandı.
Tenis
Erkekler Teklerde
Altuğ Çelikbilek: İranlı rakibini yenerek çeyrek finale yükseldi.
Kadınlar Teklerde
Ayla Aksu: İranlı rakibini 2-0 yenerek çeyrek finale yükseldi.
Voleybol
Kadınlar Final
Türkiye: Azerbaycan’a 2-1 yenilerek gümüş madalya kazandı.
Güreş
Erkekler -66kg Üçüncülük Müsabakası
Abdülsamet Günal: Ürdünlü rakibini yenerek bronz madalya kazandı.
Erkekler -75kg Final
Furkan Bayrak: Azerbaycanlı rakibine yenilerek gümüş madalya kazandı.
Erkekler -85kg Final
Ali Cengiz: Azerbaycanlı rakibine yenilerek gümüş madalya kazandı.
Erkekler -130 kg Final
Osman Yıldırım: Özbekistanlı rakibini yenerek altın madalya kazandı.