Spor Dalları ve Sporcularımız
Artistik Cimnastik
Disiplin
|
Sporcu
|
Bireysel Genel Tasnif
|
Liu Carlo Mandela Tuaklı
|
Bireysel Genel Tasnif
|
Mert Efe Kılıçer
|
Bireysel Genel Tasnif
|
Volkan Arda Hamarat
|
Halka
|
Volkan Arda Hamarat
|
Karışık Çiftler
|
Atiye Berra Karademir
|
Karışık Çiftler
|
Volkan Arda Hamarat
|
Kızlar Bireysel
|
Atiye Berra Karademir
|
Kızlar Bireysel
|
Beren Ay
|
Kızlar Bireysel
|
Zeynep Kurtuluş
|
Paralel
|
Mert Efe Kılıçer
|
Atletizm
Disiplin
|
Sporcu
|
100m
|
Melih Candaş
|
100m
|
Zeynep Kaya
|
100m Engelli
|
Defne Tuna
|
110m Engelli
|
Emirhan Genç
|
1500m
|
Ayça Fidanoğlu
|
1500m
|
Muhammed Ağgün
|
2000m Engelli
|
Ceren Kılıç
|
2000m Engelli
|
Musab Kundakçı
|
200m
|
Melih Candaş
|
200m
|
Zeynep Kaya
|
3 Adım Atlama
|
Emre Çolak
|
3000m
|
Azat Özkan
|
3000m
|
Edibe Yağız
|
400m
|
Edanur Tulum
|
400m
|
Eren Keser
|
5000m Yürüyüş
|
Furkan Yaran
|
800m
|
Behiye Yavaşça
|
800m
|
Mazlum Tuncer
|
Cirit Atma
|
Mahmut Can Çalışır
|
Cirit Atma
|
Nisanur Akdoğan
|
Çekiç Atma
|
Murat Çağatay Yazıcı
|
Çekiç Atma
|
Naz Baykal
|
Disk Atma
|
Zeynep Öz
|
Gülle Atma
|
Erdem Gündemir
|
Gülle Atma
|
Özlem Özcan
|
İsveç Bayrak
|
Defne Tuna
|
İsveç Bayrak
|
Edanur Tulum
|
İsveç Bayrak
|
Elif Aydın
|
İsveç Bayrak
|
Emirhan Genç
|
İsveç Bayrak
|
Eren Keser
|
İsveç Bayrak
|
Mazlum Tuncer
|
İsveç Bayrak
|
Melih Candaş
|
İsveç Bayrak
|
Zeynep Kaya
|
Sırıkla Atlama
|
Cemile Güner
|
Uzun Atlama
|
Elif Aydın
|
Uzun Atlama
|
Yusuf Şenödeyici
|
Yüksek Atlama
|
Damla Özgül
|
Yüksek Atlama
|
Yasir Kuduban
|
Badminton
Disiplin
|
Sporcu
|
Karışık Çiftler
|
Buğra Aktaş
|
Karışık Çiftler
|
Ravza Bodur
|
Tekler
|
Buğra Aktaş
|
Tekler
|
Ravza Bodur
|
Basketbol
Disiplin
|
Sporcu
|
Erkekler Takım
|
Demir Doğan
|
Erkekler Takım
|
Deniz Gökpınar
|
Erkekler Takım
|
Ege Akçay
|
Erkekler Takım
|
Eren Erdoğan
|
Erkekler Takım
|
Eren İlyem
|
Erkekler Takım
|
Muhammed Emin Kara
|
Erkekler Takım
|
Oğuz Kaan Yarkut
|
Erkekler Takım
|
Ruşen Kerem Erdem
|
Erkekler Takım
|
Salih Altuntaş
|
Erkekler Takım
|
Taylan George Warren
|
Erkekler Takım
|
Yağız Aksu
|
Erkekler Takım
|
Yaman Alişan
|
Bisiklet
Disiplin
|
Sporcu
|
Bireysel Zamana Karşı
|
Emine Irmak Sezer
|
Bireysel Zamana Karşı
|
Mehmet Emin Çiçek
|
Bireysel Zamana Karşı
|
Muhammed Ali Sünbül
|
Yol
|
Emine Irmak Sezer
|
Yol
|
Mehmet Emin Çiçek
|
Yol
|
Muhammed Ali Sünbül
|
Judo
Disiplin
|
Sporcu
|
+100kg
|
Recep Ergin
|
-44 kg
|
Zilan Ertem
|
-48 kg
|
Pınar Boğa
|
-52kg
|
Şeyma Yıldırım
|
-55 kg
|
Tuncay Türkman
|
-57kg
|
Elif Ağar
|
-66kg
|
İbrahim Demirel
|
-70kg
|
Ecem Baysug
|
-73kg
|
Erman Gürgen
|
-78kg
|
Sümeyye Kaya
|
-81kg
|
Mertcan Kömpe
|
-90kg
|
Mevlüt Öztaş
|
Karışık Takım
|
Ecem Baysug
|
Karışık Takım
|
Elif Ağar
|
Karışık Takım
|
Erman Gürgen
|
Karışık Takım
|
İbrahim Demirel
|
Karışık Takım
|
Mertcan Kömpe
|
Karışık Takım
|
Mevlüt Öztaş
|
Karışık Takım
|
Pınar Boğa
|
Karışık Takım
|
Recep Ergin
|
Karışık Takım
|
Sümeyye Kaya
|
Karışık Takım
|
Şeyma Yıldırım
|
Karışık Takım
|
Tuncay Türkman
|
Tenis
Disiplin
|
Sporcu
|
Karışık Çiftler
|
İrem Kurt
|
Karışık Çiftler
|
Mustafa Kaan Köse
|
Tekler
|
İrem Kurt
|
Tekler
|
Mustafa Kaan Köse
|
Voleybol
Disiplin
|
Sporcu
|
Erkekler Takım
|
Alper Ayar
|
Erkekler Takım
|
Aykut Gedik
|
Erkekler Takım
|
Bahadır Kuyucu
|
Erkekler Takım
|
Batuhan Aydın
|
Erkekler Takım
|
Berk Dilmenler
|
Erkekler Takım
|
Can Koç
|
Erkekler Takım
|
Cemal Özgür
|
Erkekler Takım
|
Gökcen Yüksel
|
Erkekler Takım
|
Hilmi Şahin
|
Erkekler Takım
|
Meriç Akovalı
|
Erkekler Takım
|
Özgür Karababa
|
Erkekler Takım
|
Yiğit Savaş Kaplan
|
Kızlar Takım
|
Bengisu Aygün
|
Kızlar Takım
|
Beren Yeşilırmak
|
Kızlar Takım
|
Berka Buse Özden
|
Kızlar Takım
|
Berre İnce
|
Kızlar Takım
|
Bilge Paşa
|
Kızlar Takım
|
Dilay Özdemir
|
Kızlar Takım
|
Ege Melisa Bükmen
|
Kızlar Takım
|
Eylül Durgun
|
Kızlar Takım
|
Fatma İklimya Demir
|
Kızlar Takım
|
Selen Naz Kıran
|
Kızlar Takım
|
Tuanna Mallı
|
Kızlar Takım
|
Yasemin Narlıoğlu
|
Yüzme
Disiplin
|
Sporcu
|
100 m Kelebek
|
Can Çorumlu
|
100 m Kurbağalama
|
Ege Altan
|
100m Kelebek
|
Defne Tanığ
|
100m Kelebek
|
Tuncer Berk Ertürk
|
100m Kurbağalama
|
Meriç Uygun
|
100m Kurbağalama
|
Pınar Dönmez
|
100m Serbest
|
Cansu Canki
|
100m Serbest
|
Meriç Uygun
|
100m Serbest
|
Recep Hazar Kirez
|
100m Sırtüstü
|
Bera Kayra Sarıkaya
|
100m Sırtüstü
|
Esra Simay Özdaban
|
100m Sırtüstü
|
Göksu Gümüş
|
1500m Serbest
|
Emir Batur Albayrak
|
200 m Karışık
|
Bera Kayra Sarıkaya
|
200 m Kelebek
|
Belis Şakar
|
200 m Kurbağalama
|
Ege Altan
|
200m Karışık
|
Aykut Mert Iravul
|
200m Karışık
|
Belis Şakar
|
200m Kelebek
|
Aykut Mert Iravul
|
200m Kelebek
|
Tuncer Berk Ertürk
|
200m Kurbağlama
|
Meriç Uygun
|
200m Kurbağlama
|
Pınar Dönmez
|
200m Serbest
|
Cansu Canki
|
200m Serbest
|
Emir Batur Albayrak
|
200m Serbest
|
Talya Erdoğan
|
200m Serbest
|
Tolga Temiz
|
200m Sırtüstü
|
Aykut Mert Iravul
|
200m Sırtüstü
|
Bera Kayra Sarıkaya
|
200m Sırtüstü
|
Defne Tanığ
|
200m Sırtüstü
|
Esra Simay Özdaban
|
400m Karışık
|
Aykut Mert Iravul
|
400m Karışık
|
Belis Şakar
|
400m Serbest
|
Emir Batur Albayrak
|
400m Serbest
|
Talya Erdoğan
|
400m Serbest
|
Tolga Temiz
|
4x100 m Karışık
|
Bera Kayra Sarıkaya
|
4x100 m Karışık
|
Can Çorumlu
|
4x100 m Karışık
|
Ege Altan
|
4x100 m Karışık
|
Recep Hazar Kirez
|
4x100m Karışık
|
Cansu Canki
|
4x100m Karışık
|
Defne Tanığ
|
4x100m Karışık
|
Esra Simay Özdaban
|
4x100m Karışık
|
Pınar Dönmez
|
4x100m Karışık Bayrak
|
Bera Kayra Sarıkaya
|
4x100m Karışık Bayrak
|
Cansu Canki
|
4x100m Karışık Bayrak
|
Defne Tanığ
|
4x100m Karışık Bayrak
|
Ege Altan
|
4x100m Serbest Bayrak
|
Cansu Canki
|
4x100m Serbest Bayrak
|
Esra Simay Özdaban
|
4x100m Serbest Bayrak
|
Göksu Gümüş
|
4x100m Serbest Bayrak
|
Talya Erdoğan
|
4x100m Serbest Karışık
|
Cansu Canki
|
4x100m Serbest Karışık
|
Meriç Uygun
|
4x100m Serbest Karışık
|
Recep Hazar Kirez
|
4x100m Serbest Karışık
|
Tuncer Berk Ertürk
|
50 m Serbest
|
Bera Kayra Sarıkaya
|
50 m Serbest
|
Recep Hazar Kirez
|
50m Serbest
|
Cansu Canki
|
800m Serbest
|
Talya Erdoğan
|
Banská Bystrica 2022 Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali (EYOF)
Slovakya’nın Banská Bystrica kentinde 24-30 Temmuz 2022 tarihlerinde düzenlenen Banská Bystrica 2022 Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali’ni (EYOF) Türkiye, 5 altın, 9 gümüş, 1 bronz olmak üzere toplam 15 madalya ile tamamladı.
24 Temmuz’da yapılan Açılış Töreni’nde Bayrağımızı milli voleybolcumuz Berka Buse Özden ve milli basketbolcumuz Salih Altuntaş’ın taşıdı. Festival 30 Temmuz’da yapılan Kapanış Töreni ile sona ererken, törende Bayrağımızı milli yüzücümüz Tolga Temiz taşıdı.
Bir hafta süren festivalde 10 spor dalında ve 13 spor tesisinde düzenlenen organizasyonda 48 ülkeden 2300 sporcu yarıştı. Bir hafta boyunca toplam 150 bin izleyici yarışmaları yerinde takip etti. Badminton ve triatlon EYOF tarihinde ilk kez yarışma programına dahil edildi.
Türkiye 15 Madalya Kazandı
Ülkemiz atletizmde 4 (2 altın, 1 gümüş, 1 bronz), badmintonda 2 (1 altın, 1 gümüş), judoda 2 (1 altın, 1 gümüş), voleybolda 1 (1 gümüş), yüzmede 6 (1 altın, 5 gümüş) madalya ile toplamda 15 madalya kazandı.
Spor Dalı | Kız | Erkek | Toplam |
Atletizm | 15 | 13 | 28 |
Badminton | 1 | 1 | 2 |
Basketbol | - | 12 | 12 |
Bisiklet | 1 | 2 | 3 |
Cimnastik - Artistik | 3 | 3 | 6 |
Judo | 6 | 6 | 12 |
Tenis | 1 | 1 | 2 |
Voleybol | 12 | 12 | 24 |
Yüzme | 8 | 8 | 16 |
GENEL TOPLAM | 47 | 58 | 105 |
Banska Bystrica 2022 EYOF Madalya Tablomuz
SPOR DALI | DİSİPLİN | E/K | SPORCU / TAKIM | MADALYA |
25.07.2022 | |
YÜZME | 400 m Serbest | E | Tolga Temiz | ALTIN | | |
|
26.07.2022 | |
YÜZME | 200 m Kelebek | K | Belis Şakar | | GÜMÜŞ | |
YÜZME | 1500 m Serbest | E | Emir Batur Albayrak | | GÜMÜŞ | |
|
27.07.2022 | |
JUDO | -66 kg | E | İbrahim Demirel | ALTIN | | |
|
28.07.2022 | |
BADMİNTON | Tekler | K | Ravza Bodur | | GÜMÜŞ | |
ATLETİZM | 400 m | K | Edanur Tulum | ALTIN | | |
ATLETİZM | 2000 m Engelli | K | Ceren Kılıç | | | BRONZ |
|
29.07.2022 | |
YÜZME | 800 m Serbest | K | Talya Erdoğan | | GÜMÜŞ | |
YÜZME | 200 M Karışık | K | Belis Şakar | | GÜMÜŞ | |
YÜZME | 200 m Serbest | E | Tolga Temiz | | GÜMÜŞ | |
JUDO | +100 kg | E | Recep Ergin | | GÜMÜŞ | |
|
30.07.2022 | |
ATLETİZM | 1500 m | K | Ayça Fidanoğlu | ALTIN | | |
ATLETİZM | 3000 m | K | Edibe Yağız | | GÜMÜŞ | |
BADMİNTON | Karışık Çiftler | Mix | Ravza Bodur - Buğra Aktaş | ALTIN | | |
VOLEYBOL | Kızlar Takım | K | U19 Kız Milli Takımı | | GÜMÜŞ | |
|
| TOPLAM MADALYA | 5 | 9 | 1 |
İletişim Adresleri
Web sitesi: https://eyof2022.com/
Instagram: eyof2022
Facebook: eyof2022banskabystrica
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCVfAbBV_FuBi1m3ThgJp-vw
Genel Bilgiler
Takımlar
Maskot
EYOF Banská Bystrica 2022'nin resmi maskotu Bystrik, madenci bir bölge olan Banska Bystrica’nın hikayelerinde yer alan madenci cüceleri temsil ediyor. Efsanelere göre, bu cüceler maden tünellerinin çevresindeki minerallerin ve hazinelerin eski muhafızları ve koruyucularıdır. Değerli minerallerle cevheri korur, madencilere işlerinde yardımcı olur ve onları tehlikeye karşı uyarırdılar.
Madalyalar
Banská Bystrica şehri genellikle Slovakya'nın kalbi olarak anılır bu nedenle Oyunlar’da verilecek madalyalar sembolik olarak bir kalp şeklinde olacak. Madalyalar, tören sırasında Mlados Üniversite Folklor Topluluğu (UFS) üyeleri tarafından Slovak ıhlamur ağacından el yapımı ahşap tepsilerde takdim edilecek.