19.05.2017
Bakü 2017 İslami Dayanışma Oyunları’nda, 19 Mayıs günü milli sporcularımız atletizm, basketbol, dalış, güreş, masa tenisi, tenis ve voleybol müsabakalarında önemli başarılar elde ederek günü 1 altın, 2 gümüş, 2 bronz olmak üzere 5 madalya ile tamamladı. Sporcularımızın aldığı sonuçları aşağıdaki şekilde oluştu:
Atletizm
Erkekler 1500m Elemeleri
5. Ramazan Özdemir: Finale yükseldi (3:47.43)
Erkekler 400m Engelli Finali
9. Enis Ünsal (51.31)
Erkekler Yüksek Atlama Finali
5. Alperen Acet (2.19)
Erkekler Uzun Atlama Finali
6. Alper Kulaksız (7.55)
Erkekler Cirit Atma Finali
4. Emin Öncel (75.42)
Erkekler 4x100 Takım Bayrak Finali
2. Türkiye (39.56)
Erkekler 400m T12 Elemeler
3. Oğuz Akbulut: Finale yükseldi (51.11)
6. Mehmet Nesim Öner: Elendi (53.55)
Erkekler 4x100m Takım Bayrak (T11/T12/T13)Finali
2. Türkiye (46.41)
Kadınlar 1500m Finali
2. Meryem Akdağ: Gümüş madalya (4:19.91)
7. Emine Hatun Tuna (4:27.37)
Kadınlar Disk Atma Finali
6. Elçin Kaya (46.84)
Basketbol
Kadınlar Grup Maçı
Türkiye – Filistin: 21-4
Türkiye – Pakistan: 21-2
Erkekler Grup Maçı
Türkiye – Suudi Arabistan: 21-11
Türkiye – Türkmenistan: 13-21
Atlama
Kadınlar 10m Platform Finali
3. Sinem Sağlam: Bronz madalya (161.95)
Masa Tenisi
Erkekler 3.lük maçı
Ping Li (Katar) - Ahmet Li(Türkiye): 4-1
Kadınlar Altın Madalya Maçı
Melek Hu - Zhing Ning (Azerbaycan): 4 – 0 Sporcumuz altın madalya kazandı
Tenis
Erkekler Çiftler Çeyrek Finali
Altuğ Çelikbilek/İlhan Agabigün – Mousa Alkotop/Hamzeh Al-Aswad: 2-0 Sporcularımız yarı finale yükseldi
Kadınlar Tekler ikinci eleme turu
Berfu Cengiz – Sarah Khan: 2-0 Sporcumuz çeyrek finale yükseldi.
Erkekler Tekelr ikinci eleme turu
Anıl Yüksel – Georgiy Pochay: 2-0 Sporcumuz çeyrek finale yükseldi
Voleybol Erkekler Grup Maçı
Türkiye – Filistin: 3-0 Takımımız yarı finale yükseldi
Güreş
Erkekler Serbest 97 Kilo
Müren Mutlu: İlk turda Kazakistanlı rakibi Mamed İbragimov’a 3-1 yenilerek elendi.
Erkekler Serbest 74 Kilo Finali
Soner Demirtaş: Kırgız rakibi Müslim Evlaev’e finalde 3-1 yenilerek gümüş madalya kazandı.
Erkekler Serbest 57 Kilo 3.lük maçı
Nebi Uzun: Kamerunlu Roland TAMBI NFORSONG’u 4-0 yenerek bronz madalya kazandı.
Erkekler Serbest 65 kilo çeyrek final
Safa Aksoy: Çeyrek finalde Kazak İlyas Zhumay’a 3-1 yenilerek elendi.