17.05.2017
Bakü 2017 İslami Dayanışma Oyunları’nda, 17 Mayıs günü milli sporcularımız bugün atletizm, boks, atıcılık, yüzme, masa tenisi, taekwondo ve güreş müsabakalarında önemli başarılar elde ederek günü 10 altın, 6 gümüş, 4 bronz olmak üzere 20 madalya ile tamamladı. Sporcularımızın aldığı sonuçları aşağıdaki şekilde oluştu:
Atletizm
Erkekler 200m Yarı Final
2. Ramil Guliyev: Finale yükseldi (20.99)
5. İzzet Safer: Finale yükseldi (21.17)
Erkekler 400m Finali
5. Batuhan Altıntaş (46.82)
Erkekler 3 Adım Atlama
6. Aşkın Karaca (15.84)
Erkekler Disk Atma F57 Finali
8. Musa Davulcu (29.60)
Kadınlar 200m Yarı Finali
7. Mizgin Ay: Finale yükseldi (24.34)
9. Nimet Karakuş: Finale çıkamadı (24.40)
Kadınlar 800m Finali
4. Meryem Akdağ (2:03.52)
Kadınlar 400m Engelli Finali
4. Elif Gören (57.58)
7. Büşra Yıldırım (59.92)
Kadınlar Sırıkla Atlama Finali
1. Buse Arıkazan: Altın madalya (4.15)
2. Demet Parlak: Gümüş madalya (4.15)
Kadınlar Gülle Atma Finali
2. Emel Dereli: Gümüş madalya (17.62)
9. Elçin Kaya (10.05)
Boks
Erkekler 91kg Yarı Finali
Burak Aksın: Faslı rakibi Abdeljalil ABOUHAMDA’yı 5-0 yenerek finale yükseldi.
Erkekler 81kg Yarı Finali
Cem Karlıdağ: Türkmenistanlı rakibi Arslanbek ACHILOV’a 5-0 yenildi.
Atıcılık
Skeet Karışık Takım
Türkiye (Salih Hafız-Nur Banu Özpak): Azerbaycan’ı mağlup ederek bronz madalya kazandı.
Türkiye (Onur Atak-İzel Aydın): Katar’ı mağlup ederek 5. oldu.
Yüzme
Kadınlar 50m Serbest Stil Finali
1. İlknur Nihan Çakıcı: Altın madalya (25.93)
4. Almina Simla Ertan (26.63)
Kadınlar 400m Serbest Stil Finali
2. Selen Özbilen: Gümüş madalya (4:22.01)
7. Gizem Bozkurt (4:36.04)
Kadınlar 200m Kurbağalama Finali
1. Viktoria Zeynep Güreş: Altın madalya (2:27.25)
4. Gülşen Beste Samancı (2:34.58)
Kadınlar 100m Kelebek Finali
1. Aleyna Özkan: Altın madalya (1:01.43)
3. Gizem Bozkurt (1:02.29)
Kadınlar 4x100m Karışık Finali
1. Türkiye: Altın madalya (4:12.78)
Erkekler 100m Serbest Stil Final
2. Doğa Çelik: Gümüş madalya (49.98)
3. Kemal Arda Gürdal: Bronz madalya (50.19)
Erkekler 50m Kelebek Finali
1. Berk Özkul: Altın madalya (23.92)
2. İlker Altınbilek: Gümüş madalya (24.26)
Erkekler 400m Karışık Takım Finali
1. Türkiye: Altın madalya (3:40.70)
Masa Tenisi
Erkekler Son 16
Batuhan Ulucak: Azeri Xinyu Yang’ı 4-3 mağlup ederek son 8’e yükseldi.
Ahmet Li: Oba Kizito Oba’yı 4-0 mağlup ederek son 8’e yükseldi.
Kadınlar Çeyrek Final
Melek Hu: Pakistanlı rakibi Rahila Kashif’i 4-0 mağlup ederek yarı finale yükseldi.
Kadınlar Son 16
Özge Yılmaz: Pakistanlı Shabnam Bilal’i 4-0 mağlup ederek son 8’e yükseldi.
Taekwondo
Kadınlar -49 Yarı Finali
İpek Çiğdem: Ainur YESBERGENOVA’ya 14-8 yenildi.
Kadınlar -67kg Finali
Nur Tatar: Azeri Ferida Azizova’yı 8-2 yenerek altın madalya kazandı.
Erkekler -80kg Finali
Yunus Sarı: Azeri Milad BEIGI HARCHEGANI’ya 9-5 kaybederek gümüş madalya kazandı.
Kadınlar +73kg Finali
Nafia Kuş: İranlı rakibi Akram KHODABANDEH’i mağlup ederek altın madalya kazandı.
Voleybol
Kadınlar Yarı Finali
Türkiye: Kırgızistan’ı 3-0 mağlup ederek finale yükseldi.
Sutopu
Türkiye(Erkekler): İran’ı finalde mağlup ederek altın madalya kazandı.
Güreş
Erkekler Grekoromen 59kg
Mustafa Sağlam: İlk turda Türkmenistanlı Seydylla TAZAYEV’e elendi.
Erkekler Grekoromen 71kg
İlker Sönmez: Bronz madalya maçında Azeri Rasul CHUNAYEV’e elendi.
Erkekler Grekoromen 98kg
Süleyman Demirci: Kyyas ESENOV’u mağlup ederek bronz madalya kazandı.
Erkekler Grekoromen 80kg
Burhan Akbudak: Türkmenistanlı Amanaly Atayev’i mağlup ederek bronz madalya kazandı.