Cimnastik | Trampolin | Gürkan Mutlu | Ülke | 24. | Bakü Trampolin Cimnastik Avrupa Şampiyonası |
Cimnastik | Erkek Takım (2 sporcu) | | Ülke | 5. | 33. Erkekler Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası 2018 |
Cimnastik | Erkekler Alet | Ferhat Arıcan | Bireysel | 13. | 8. Avrupa Erkekler ve Kadınlar Bireysel Şampiyonası 2019 |
Cimnastik | Kadınlar Genel Tasnif | Nazlı Savranbaşı | Bireysel | 16. | 32. Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası 2018 |
Atletizm | Dinamik Yeni Atletizm Takım Yarışması | Atletizm Milli Takımı | Ülke | 16. | Avrupa Atletizm Birliği 2017 Sıralaması |
Okçuluk | Klasik Yay Kadın Takım | Gülnaz Büşranur Coşkun, Yasemin Ecem Anagöz, Aybüke Aktuna | Ülke | 1. | 2018 Avrupa Okçuluk Şampiyonası |
Okçuluk | Klasik Yay Erkekler | Mete Gazoz | Ülke | 6. | 2018 Avrupa Okçuluk Şampiyonası |
Okçuluk | Makaralı Yay Kadınlar | Yeşim Bostan | Ülke | 2. | 2018 Avrupa Okçuluk Şampiyonası |
Okçuluk | Makaralı Yay Erkekler | Evren Çağıran | Ülke | 9. | 2018 Avrupa Okçuluk Şampiyonası |
Kano | Durgunsu Yarış K-1 200m | Lasma Liepa | Ülke | 16. | 2018 Avrupa Kano Sprint Şampiyonası |
Kano | Durgunsu Yarış K-1 500m | Hilal Avcı | Ülke | 12. | 2018 Avrupa Kano Sprint Şampiyonası |
Kano | Durgunsu Yarış K-1 200m | * | Ülke | | |
Basketbol | 3x3 | 3x3 Milli Takımı | Ülke | 13. | FIBA 2018 Avrupa Sıralaması |
Boks | Kadınlar -51kg | Buse Naz Çakıroğlu | Ülke | 3. | AIBA Misk 2019 Sıralama Listesi |
Boks | Kadınlar -75kg | Busenaz Sürmeneli | Ülke | 9. | AIBA Misk 2019 Sıralama Listesi |
Bisiklet | Erkekler Yol Yarışı | | Ülke |
| UCI Dünya Sıralaması ve UCI Avrupa Turu Ülke Sıralaması |
Bisiklet | Erkekler Yol Yarışı | | Ülke |
| UCI Dünya Sıralaması ve UCI Avrupa Turu Ülke Sıralaması |
Bisiklet | Erkekler Yol Yarışı ve Zamana Karşı | | Ülke |
| UCI Dünya Sıralaması ve UCI Avrupa Turu Ülke Sıralaması |
Bisiklet | Erkekler Yol Yarışı | | Ülke | 14. | Avrupa Bisiklet Birliği (UEC) Minsk 2019 Sıralaması |
Bisiklet | Kadınlar Yol Yarışı | | Ülke | 17. | Avrupa Bisiklet Birliği (UEC) Minsk 2019 Sıralaması |
Atıcılık | 25m Çabuk Atış Tabanca | Murat Kılıç | Ülke | 40. | Avrupa Atıcılık Federasyonu 2018 Sıralama Listesi |
Atıcılık
| 25m Çabuk Atış Tabanca | Özgür Varlık | Ülke | 53. | Avrupa Atıcılık Federasyonu 2018 Sıralama Listesi
|
Atıcılık | 10m Havalı Tabanca | Yusuf Dikeç | Ülke | 5. | Avrupa Atıcılık Federasyonu 2018 Sıralama Listesi
|
Atıcılık
| Trap | Nedim Tolga Tuncer | Ülke | 12. | Avrupa Atıcılık Federasyonu 2018 Sıralama Listesi
|
Atıcılık
| Trap | Yavuz İlnam | Ülke | 24. | Avrupa Atıcılık Federasyonu 2018 Sıralama Listesi |
Atıcılık | Trap | Safiye Sarıtürk | Ülke | 24. | Avrupa Atıcılık Federasyonu 2018 Sıralama Listesi
|
Atıcılık
| Skeet | Nur Banu Özpak | Ülke | 18. | Avrupa Atıcılık Federasyonu 2018 Sıralama Listesi
|
Masa Tenisi | Tek Kadınlar | Özge Yılmaz | Ülke | 12. | Avrupa Masa Tenisi Federasyonu Minsk 2019 Sıralama Lisesi |
Badminton | Tek Erkekler | Emre Lale | Ülke | 30. | Avrupa Badminton Federasyonu Sıralama Listesi (28 Mart 2019 itibarıyla) |
Badminton | Tek Kadınlar | Neslihan Yiğit | Ülke | 9. | Avrupa Badminton Federasyonu Sıralama Listesi (28 Mart 2019 itibarıyla) |
Badminton | Çift Kadınlar | Bengisu Erçetin ve Nazlıcan İnci | Ülke | 11. | Avrupa Badminton Federasyonu Sıralama Listesi (28 Mart 2019 itibarıyla) |
Karate | Kata | Ali Sofuoğlu | Bireysel | 2. | Dünya Karate Federasyonu Sıralaması |
Karate | Kumite -60kg | Eray Şamdan | Bireysel | 4. | Dünya Karate Federasyonu Sıralaması |
Karate | Kumite -67kg | Burak Uygur | Bireysel | 5. | Dünya Karate Federasyonu Sıralaması |
Karate | Kumite -75kg | Erman Eltemur | Bireysel | 6. | Dünya Karate Federasyonu Sıralaması
|
Karate | Kumite -84kg | Uğur Aktaş | Bireysel | 1. | Dünya Karate Federasyonu Sıralaması
|
Karate | Kumite +84kg | Alparslan Yamanoğlu | Bireysel | 5. | Dünya Karate Federasyonu Sıralaması
|
Karate | Kata | Dilara Eltemur | Bireysel | 3. | Dünya Karate Federasyonu Sıralaması |
Karate
| Kumite -50kg | Serap Özçelik | Bireysel | 3. | Dünya Karate Federasyonu Sıralaması |
Karate | Kumite -55kg | Tuba Yakan | Bireysel | 2. | Dünya Karate Federasyonu Sıralaması
|
Karate
| Kumite -61kg | Merve Çoban | Bireysel | 1. | Dünya Karate Federasyonu Sıralaması
|
Karate
| Kumite +68kg | Meltem Hocaoğlu | Bireysel | 6. | Dünya Karate Federasyonu Sıralaması |
Judo | -60kg | Bekir Özlü | Bireysel | 14. | Uluslararası Judo Federasyonu Sıralama Listesi (8 Nisan 2019 itibarıyla) |
Judo | -60kg | Mihraç Akkuş | Bireysel | 22. | Uluslararası Judo Federasyonu Sıralama Listesi (8 Nisan 2019 itibarıyla)
|
Judo | -66kg | Sinan Sandal | Bireysel | 21. | Uluslararası Judo Federasyonu Sıralama Listesi (8 Nisan 2019 itibarıyla)
|
Judo | -73KG | Bilal Çiloğlu | Bireysel | 9. | Uluslararası Judo Federasyonu Sıralama Listesi (8 Nisan 2019 itibarıyla) |
Judo | -81kg | Vedat Albayrak | Bireysel | 5. | Uluslararası Judo Federasyonu Sıralama Listesi (8 Nisan 2019 itibarıyla) |
Judo | -81kg | Muhammed Koç | Bireysel | 34. | Uluslararası Judo Federasyonu Sıralama Listesi (8 Nisan 2019 itibarıyla) |
Judo | -90kg | Mikail Özerler | Bireysel | 16. | Uluslararası Judo Federasyonu Sıralama Listesi (8 Nisan 2019 itibarıyla)
|
Judo | -90kg | Mert Şişmanlar | Bireysel | 31. | Uluslararası Judo Federasyonu Sıralama Listesi (8 Nisan 2019 itibarıyla) |
Judo | -48kg | Gülkader Şentürk | Bireysel | 18. | Uluslararası Judo Federasyonu Sıralama Listesi (8 Nisan 2019 itibarıyla) |
Judo | -52kg | İrem Korkmaz | Bireysel | 15. | Uluslararası Judo Federasyonu Sıralama Listesi (8 Nisan 2019 itibarıyla)
|
Judo | -63kg | Büşra Katipoğlu | Bireysel | 22. | Uluslararası Judo Federasyonu Sıralama Listesi (8 Nisan 2019 itibarıyla) |
Judo | +78kg | Kayra Sayit | Bireysel | 6. | Uluslararası Judo Federasyonu Sıralama Listesi (8 Nisan 2019 itibarıyla)
|
Judo | +78kg | Sebile Akbulut | Bireysel | 18. | Uluslararası Judo Federasyonu Sıralama Listesi (8 Nisan 2019 itibarıyla) |
Judo | -73kg | Murat Bektaş | Bireysel | | Uluslararası Judo Federasyonu Sıralama Listesi |
Güreş | Erkekler Serbest Stil -57kg | Süleyman Atlı | Ülke | 1. | Avrupa Güreş Şampiyonası 2019 |
Güreş | Erkekler Serbest Stil -65kg | Selahattin Kılıçsallayan | Ülke | 2. | Avrupa Güreş Şampiyonası 2019 |
Güreş | Erkekler Serbest Stil -74kg | Yakup Gör | Ülke | Son 16 | Avrupa Güreş Şampiyonası 2019 |
Güreş | Erkekler Serbest Stil -86kg | Fatih Erdin | Ülke | 3. | Avrupa Güreş Şampiyonası 2019 |
Güreş | Erkekler Serbest Stil -97kg | Fatih Yaşarlı | Ülke | Çeyrek Final | Avrupa Güreş Şampiyonası 2019 |
Güreş | Erkekler Serbest Stil -125kg | Taha Akgül | Ülke | 1. | Avrupa Güreş Şampiyonası 2019 |
Güreş | Erkekler Grekoromen -60kg | Kerem Kamal | Ülke | 3. | Avrupa Güreş Şampiyonası 2019 |
Güreş | Erkekler Grekoromen -67kg | Atakan Yüksel | Ülke | 1. | Avrupa Güreş Şampiyonası 2019 |
Güreş | Erkekler Grekoromen -77kg
| Fatih Cengiz | Ülke | 5. | Avrupa Güreş Şampiyonası 2019 |
Güreş | Erkekler Grekoromen -87kg | Metehan Başar | Ülke | Son 16 | Avrupa Güreş Şampiyonası 2019 |
Güreş | Erkekler Grekoromen -97kg | Fatih Başköy | Ülke | 5. | Avrupa Güreş Şampiyonası 2019 |
Güreş | Erkekler Grekoromen -130kg | Rıza Kayaalp | Ülke | 1. | Avrupa Güreş Şampiyonası 2019 |
Güreş | Kadınlar -50kg | Evin Demirhan | Ülke | 3. | Avrupa Güreş Şampiyonası 2019 |
Güreş | Kadınlar -53kg | Zeynep Yetgil | Ülke | Repesaj | Avrupa Güreş Şampiyonası 2019 |
Güreş | Kadınlar -57kg | Elif Yanık | Ülke | Çeyrek Final | Avrupa Güreş Şampiyonası 2019 |
Güreş | Kadınlar -62kg | Aslı Tuğcu | Ülke | Repesaj | Avrupa Güreş Şampiyonası 2019 |
Güreş | Kadınlar -68kg | Merve Pul | Ülke | Çeyrek Final | Avrupa Güreş Şampiyonası 2019 |
Güreş | Kadınlar -76kg | Yasemin Adar | Ülke | 1. | Avrupa Güreş Şampiyonası 2019 |