20.05.2017
Bakü 2017 İslami Dayanışma Oyunları’nda, 20 Mayıs Cumartesi günü milli sporcularımız atletizm, basketbol, atlama, güreş, masa tenisi, tenis, voleybol ve wushu müsabakalarında önemli başarılar elde ederek günü 4 altın, 2 gümüş, 4 bronz olmak üzere 10 madalya ile tamamladı. Sporcularımızın aldığı sonuçları aşağıdaki şekilde oluştu:
Atletizm
Kadınlar 10000m Final
Yasemin Can: 31:18.22 süre ile altın madalya kazandı.
Erkekler 10000m Final
Kaan Kigen Özbilen gümüş madalya kazandı.
Kadınlar 4x400 Final
Mizgin Ay-Elif Gören-Büşra Yıldırım-Meryem Akdağ’dan oluşan bayrak takımı 3:41.39 ile bronz madalya kazandı.
Erkekler 4x400 Final
Enis Ünsal-Batuhan Altuntaş-Sinan Ören-Yavuz Can’dan oluşan bayrak takımı 3:06.84 ile altın madalya kazandı.
Erkekler Gülle Atma Final
Osman Can Özdeveci: 19.83m ile altın madalya kazandı.
Erkekler Sırıkla Atlama Final
Ümit Sungur 5.21 ile 7’inci sırada tamamladı.
Erkekler 1500m Final
Ramazan Özdemir 3:52.51 süre ile 7’inci tamamladı.
Para Atletizm
Erkekler T12 400 m
Oğuz Akbulut bronz madalya kazandı.
Erkekler Uzun Atlama T11 Final
Mehmet Tunç başlangıç yapmadı.
Tenis
Erkekler Tekler Çeyrek Final
Anıl Yüksel ve Altuğ Çelikbilek rakiplerini 2-0 yenerek finale çıktı.
Erkekler Çiftler Yarı Final
Altuğ Çelikbilek-Sarp Agabigun rakiplerini 2-0 yenerek finale çıktı.
Kadınlar Tekler Çeyrek Final
Ayla Aksu ve Berfu Cengiz rakiplerini 2-0 yenerek yarı finale çıktı.
Kadınlar Çiftler Yarı Final
Ayla Aksu-Berfu Cengiz Malezyalı rakiplerini 2-0 yenerek finale çıktı.
Basketbol
Erkekler: Fildişi Sahilleri çeyrek final maçına çıkmadığından hükmen galip sayıldı ve finale yükseldi.
Atlama
Erkekler 10m Kule Final
Kıvanç Gür altın madalya kazandı.
Güreş
Erkekler -61kg
Münir Aktaş İranlı rakibine yenilerek elendi.
Erkekler -70kg
Zafer Dama bronz madalya kazandı.
Erkekler -86kg
Selim Yaşar gümüş madalya kazandı.
Erkekler -125kg
Salim Ercan bronz madalya kazandı.
Voleybol
Erkekler Yarı Final
İran’a 3-2 yenilerek finale çıkamadı.
Wushu
Erkekler -48kg
Mehmet Demirci Mısırlı rakibini yenerek yarı finale çıktı.
Erkekler -56kg
İbrahim Sapaloğlu Endonezyalı rakibine yenildi.
Erkekler -70kg
Savaş Bekar Tunuslu rakibini yenerek yarı finale çıktı.
Erkekler -75kg
İsmail Uzuner Azerbaycanlı rakibine yenilerek yarı finale çıkamadı.